CMI

Cloudové řešení barevné správy vyvinuté společností CMI (Color Management Inteligence)

Jedná se o řešení barevné správy vhodné do všech typů tiskových provozů. SW je založen na udržování barevnosti každého jednotlivého článku tiskového řetězce.

Je zajištěna 100% spolupráce s RIPy Xerox (FFPS), Creo, EFI a Caldera. Všechny ostatní RIPy na trhu je možné implementovat také za předpokladu, že obsluha zná nastavení barevné správy RIPu.

 

Hlavní přínosy řešení

  • Jednoduchost použití
  • Rychlost nastavení pro každý stroj
  • Možnost vzdálených konzultací
  • Nezávislost na HW platformě (podpora všech tiskových strojů s color managementem)

 

Řešení nativně podporuje úpravy barevnosti podle normy ISO 12647-2 (Production), ISO 12657-7 (Proof) a ISO 12637-8 (Validation), ale je možné používat jakoukoliv další vlastní normu a podle ní barevnou správu nastavit.

Na trh se dodávají dva druhy licencí a jejich případné variace: Gold a Platinum. Varianta GOLD je určena především k ověření barevnosti jedoho tiskového systému, zatímco PLATINUM je plnohodnotné řešení barevné správy tiskárny, včetně tvorby ICC profilů a ověření barevnosti všech tiskových strojů - tedy ofsetových strojů, digitálních strojů i velkoformátů.

Pro vybrané tiskové stroje (Xerox iGEN a Xerox J75) je možné dodat plně automatické rozhraní (včetně propojení s mobilní aplikací) pro barevnou správu tiskového stroje, které využívá zabudovaný spektrofotometr (ILS) tiskárny a dokáže pomocí automatizované správy (SDK kit v RIPu) na základě změřených výsledků automaticky navrhovat opravy a tak korigovat barevnost tiskárny (stroje).

Jedná se o cloudové řešení a tak jsou platby za použití/přístup do systému založeny na pravidelných (ročních/měsíčních) poplatcích. Při déle trvajícím předplatném (od 3 let výše) je licence spojena s výrobním číslem stroje a je možné ji případně převést na nového vlastníka (např. při prodeji stroje).

Jednoznačným benefitem popisovaného řešení je neuvěřitelná jednoduchost použití pro obsluhu (operátory) a velmi kvalitní dosažené výsledky. Pokud vytváříte ICC profily, nebo ověřujete barevnost tiskového stroje více než jednou do roka, stává se pro Vás toto řešení profitabilní.

Specifikace na HW

Požadavky na HW: Spektrofotometr (X-Rite), připojení k internetu
Požadavky na SW: Prohlížeč IE 8 a vyšší, Firefox, Safari, Opera, Chrome
Stránky výrobce

 

Výrobce poskytuje 14 dní testovacího přístupu do systému zcela zdarma. Pokud máte zájem o vyzkoušení, nebo třeba i jen o ukázku popisovaného systému barevné správy, neváhejte nás prosím kontaktovat.

 

Kontaktujte nás

Kontaktní informace

  • Adresa: Nextar Group s.r.o., Olšanská 2898/4a, 130 00 Praha 3
  • IČO: 02010232
  • Telefon: (420) 731 634 000
  • Email: i@nextar.cz

Zanechte nám prosím zprávu

Kolik je 2+2
Kliknutím na tlačítko "Odeslat dotaz" souhlasíte s tím, že Vaše osobní údaje budou uchovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů
a budou použity pouze při komunikaci s Vámi.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací